Изложбата е с благотворителна цел  и ще се проведе на

...
Изложбата е с благотворителна цел  и ще се проведе на
Коментари Харесай

Художници от Стара Загора и региона показват творбите си в „Остра Могила и приятели“

Изложбата е с благотворителна цел  и ще се организира на 3 април в с. Остра 
Могила

За трета поредна година НЧ “Пробуда – 1927 година, с. Остра могила, в 
навечерието на светлите великденски празници, провежда художествена 
галерия с благотворителна цел „ Остра могила и другари “ в която участват 
създатели от Стара Загора и района. Тази година ще бъдат показани творби 
на художниците Господин Чакалов, Ива Стефанова, Нено Бакалски, Ваня 
Желева, Милен Иванов, Донка Миткова, Делян Бакалски, Ивелина Филипова, 
Атанас Дончев, Биляна Йорданова, Мишо Михайлов и Мария Енгстад.

Изложбата ще бъде открита и осветена с церемониален водосвет на 3 април  
2026 година от 18.30 ч. в залата на читалището в с. Остра Могила. Ценителите 
на изобразителното изкуство могат да се насладят на картините всеки ден 
от 10.00 до 12.00 ч. в залата на читалището. Изложбата ще може да бъде 
прегледана от посетителите до 13 април 2026 година Събраните средства ще 
бъдат употребявани за отбелязването през 2027 година на 100-годишнината от 
основаването на читалището в селото.

„ Заповядайте да се вдъхновим дружно от хубостта на творчеството, като 
отворим сърцата си за настъпващата пролет и идните великденски 
празници “, приканват уредниците.
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР