Художници от Стара Загора и региона показват творбите си в „Остра Могила и приятели“
Изложбата е с благотворителна цел и ще се организира на 3 април в с. Остра
Могила
За трета поредна година НЧ “Пробуда – 1927 година, с. Остра могила, в
навечерието на светлите великденски празници, провежда художествена
галерия с благотворителна цел „ Остра могила и другари “ в която участват
създатели от Стара Загора и района. Тази година ще бъдат показани творби
на художниците Господин Чакалов, Ива Стефанова, Нено Бакалски, Ваня
Желева, Милен Иванов, Донка Миткова, Делян Бакалски, Ивелина Филипова,
Атанас Дончев, Биляна Йорданова, Мишо Михайлов и Мария Енгстад.
Изложбата ще бъде открита и осветена с церемониален водосвет на 3 април
2026 година от 18.30 ч. в залата на читалището в с. Остра Могила. Ценителите
на изобразителното изкуство могат да се насладят на картините всеки ден
от 10.00 до 12.00 ч. в залата на читалището. Изложбата ще може да бъде
прегледана от посетителите до 13 април 2026 година Събраните средства ще
бъдат употребявани за отбелязването през 2027 година на 100-годишнината от
основаването на читалището в селото.
„ Заповядайте да се вдъхновим дружно от хубостта на творчеството, като
отворим сърцата си за настъпващата пролет и идните великденски
празници “, приканват уредниците.
Могила
За трета поредна година НЧ “Пробуда – 1927 година, с. Остра могила, в
навечерието на светлите великденски празници, провежда художествена
галерия с благотворителна цел „ Остра могила и другари “ в която участват
създатели от Стара Загора и района. Тази година ще бъдат показани творби
на художниците Господин Чакалов, Ива Стефанова, Нено Бакалски, Ваня
Желева, Милен Иванов, Донка Миткова, Делян Бакалски, Ивелина Филипова,
Атанас Дончев, Биляна Йорданова, Мишо Михайлов и Мария Енгстад.
Изложбата ще бъде открита и осветена с церемониален водосвет на 3 април
2026 година от 18.30 ч. в залата на читалището в с. Остра Могила. Ценителите
на изобразителното изкуство могат да се насладят на картините всеки ден
от 10.00 до 12.00 ч. в залата на читалището. Изложбата ще може да бъде
прегледана от посетителите до 13 април 2026 година Събраните средства ще
бъдат употребявани за отбелязването през 2027 година на 100-годишнината от
основаването на читалището в селото.
„ Заповядайте да се вдъхновим дружно от хубостта на творчеството, като
отворим сърцата си за настъпващата пролет и идните великденски
празници “, приканват уредниците.
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




